Żylaki powrózka nasiennego Legnica

- mikroskopowa warikocelektomia

Zabieg mikroskopowej warikocelektomii, wykonywany w Gabinecie Zabiegowym PLUS, dedykowany jest mężczyznom prezentującym poszerzenie splotów żylnych w obrębie powrózka nasiennego lub moszny. Procedurę usuwania żylaków powrózka nasiennego przeprowadzamy z użyciem zaawansowanego mikroskopu operacyjnego marki ZEISS, który zdecydowanie dominuje z innymi metodami leczenia żylaków powrózka nasiennego, takimi jak: laparoskopowa warikocelektomia, metoda embolizacji czy metoda mikrochirurgiczna z użyciem lup chirurgicznych. 

Żylaki powrózka nasiennego częściej występują po lewej stronie z powodu niekorzystnego kąta, w jakim uchodzi lewa żyła jądrowa do żyły nerkowej oraz z powodu niewydolności zastawek żyły jądrowej. Żylaki powrózka nasiennego mogą również występować po stronie prawej, co czasem łączy się między innymi z obecnością guza w przestrzeni zaotrzewnowej. Taka sytuacja wymaga diagnostyki ze względu na potencjalne wtórne przyczyny powstania żylaków. 

Wielokrotnie pacjenci zadają pytanie, czy można żyć z żylakami powrózka nasiennego. Warto wiedzieć, że nieleczone żylaki powrózka nasiennego mogą prowadzić do zaniku jądra, obniżonej produkcji testosteronu, trudności z płodnością oraz utrzymywania się bolesnych dolegliwości jądra.

Poprawa jakości nasienia

Chirurgiczne zabiegi urologiczne

Poprawa płodności

Zdjęcie mężczyzny

Zapobieganie atrofii jądra oraz spadkowi poziomu testosteronu

Technika zabiegu - żylaki powrózka nasiennego Legnica

Procedurę zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego przeprowadza się  za pomocą zaawansowanego mikroskopu operacyjnego marki ZEISS, który wyraźnie wyprzedza inne metody terapeutyczne, takie jak laparoskopowa warikocelektomia, metoda embolizacji czy mikrochirurgiczna z użyciem lup chirurgicznych.

Podczas zabiegu leczenia żylaków powrózka nasiennego wykorzystuje się także klipsy tytanowe, które przyspieszają powrót pacjenta do pełnej sprawności, skracając istotnie czas trwania zabiegu.


Leczenie żylaków powrózka nasiennego Legnica - korzyści

Jedną z kluczowych zalet mikroskopowej warikocelektomii jest możliwość leczenia żylaków powrózka nasiennego na najwyższym poziomie europejskim, eliminując jednocześnie uciążliwe dolegliwości.

Warto podkreślić wyższość mikroskopowej warikocelektomii z użyciem mikroskopu operacyjnego nad innymi metodami, takimi jak laparoskopowa warikocelektomia czy embolizacja, które mogą wiązać się z wyższym ryzykiem nawrotów.

Kolejną korzyścią jest możliwość przeprowadzenia procedury w trybie jednodniowym, przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia.

Gabinet Zabiegowy PLUS posiada atut w postaci wykorzystania profesjonalnego mikroskopu operacyjnego, co zapewnia możliwość leczenia zgodnie z najwyższymi standardami i aktualnymi wytycznymi.

Podczas procedury leczenia żylaków powrózka nasiennego wykorzystuje się klipsy tytanowe, przyspieszając tym powrót pacjenta do normalnego funkcjonowania poprzez znaczne skrócenie czasu trwania zabiegu.

Kiedy warto usunąć żylaki powrózka nasiennego?

Procedura usuwania żylaków powrózka nasiennego przeznaczona jest dla mężczyzn pragnących uwolnić się od dokuczliwych dolegliwości bólowych, uczucia ciągnięcia w okolicy pachwinowej lub moszny.

Kolejna grupa pacjentów, którzy decydują się na ten zabieg, to osoby dążące do zahamowania procesu zaniku jądra oraz uniknięcia spadku produkcji testosteronu w przyszłości.

Mikroskopowa warikocelektomia jest warta rozważenia u osób z zaburzeniami płodności oraz nietypowymi wynikami badań nasienia, pamiętając o stopniowym powrocie parametrów nasienia do normy po zabiegu.

Warto przeprowadzić zabieg, gdy żylaki są widoczne gołym okiem, stanowiąc nie tylko defekt kosmetyczny, ale także generując nieprzyjemne dolegliwości.

Zabieg przeprowadzany jest po wcześniejszej konsultacji urologicznej, obejmującej badanie fizyczne pacjenta oraz wykonanie badania Dopplera. Badanie ultrasonograficzne powinno dostarczyć informacji na temat stopnia niewydolności żylnej oraz rozszerzenia naczyń w splotach wiciowatych.

Gdzie wykonać zabieg usuwania żylaków powrózka nasiennego w okolicach Legnicy?

Zabieg usuwania żylaków powrózka nasiennego w Gabinecie Zabiegowym PLUS w Jeleniej Górze chętnie wybierają mężczyźni z całej Polski, w tym: z Poznania , Krakowa, Gdańska, Wałbrzycha , Jeleniej Góry czy Wrocławia , ponieważ zależy im na holistycznym i bezpiecznym podejściu do leczenia, popartym wieloletnim doświadczeniem oraz świetną opinią lekarza urologa Grzegorza Dula , który specjalizuje się w mikroskopowej warikocelektomii (zabiegu usuwania żylaków powrózka nasiennego metodą mikrochirurgiczną z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego).

Lokalizacja placówki stanowi dodatkowe ułatwienie, gdyż dojazd z Legnicy do Gabinetu Zabiegowego PLUS w Jeleniej Górze zajmuje około 1 godziny jazdy samochodem. 

Ile kosztuje zabieg usuwania żylaków powrózka nasiennego w Gabinecie Zabiegowym PLUS w Jeleniej Górze? Koszt zabiegu to 5000 zł.

Odpowiedzi na często zadawane pytania...

Na co zwrócić szczeglną uwagę

cena 5500 zł

Wizyta kwalifikacyjna

 • Staranne badanie specjalisty lekarza oraz analiza dotychczasowej historii choroby.
 • Ocena parametrów nasienia po kilkudniowej wstrzemięźliwości seksualnej przed oddaniem próbki.
 • Wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej i USG Dopplera naczyń splotu wiciowatego oraz moszny.
 • Analiza wyników badań morfologii krwi, czasów krzepnięcia i innych testów laboratoryjnych.
 • Zapewnienie higieny obszarów intymnych w celu zapewnienia komfortu zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi podczas procedury.


Postępowanie po zabiegu

 • Pielęgnacja rany oraz usunięcie szwów chirurgicznych po dziesięciu dniach.
 • Okres wstrzemięźliwości od masturbacji i aktywności seksualnej przez dziesięć dni.
 • Łagodny, skierowany na relaks styl życia, szczególnie w pierwszym dniu po procedurze.
 • W przypadku gorączki, obrzęku, krwiaka, krwawienia lub ropnego wycieku, niezwłoczna konsultacja z urologiem lub wizyta na oddziale SOR szpitala.


Względne przeciwwskazania

 • Żylaki powrózka nasiennego, które nie dają widocznych objawów klinicznych ani nie wpływają na jakość nasienia.
 • Zaburzenia procesu krzepnięcia krwi.
 • Stosowanie leków, które wpływają na krzepliwość krwi, wymaga wcześniejszego odpowiedniego przygotowania pacjenta.
 • Infekcje, ropnie lub stan zapalny skóry narządów płciowo-moczowych.
 • Poważne choroby ogólnoustrojowe znacząco wpływające na wydolność pacjenta.


Powikłania

 • Krwawienie z rany po operacji.
 • Krwiak w okolicy prącia i moszny.
 • Zainfekowanie rany po operacji.
 • Krótkotrwały dyskomfort w obrębie jądra, który zazwyczaj ustępuje po kilku dniach po zabiegu.
 • Ryzyko wystąpienia wodniaka jądra lub sporadycznego nawrotu żylaków, szacowanego na około 1%.


lekarz
wykonujący
zabieg

 lek. Grzegorz Dul

Specjalista Urolog FEBU
więcej

Umów się na wizytę

w dogodnej dla Ciebie formie
5.0/ 5.0

na podstawie 40 opinii

Piłsudskiego 35
58-500 Jelenia Góra
II piętro gab 3.103

 • poniedziałek 08:00–18:00
 • wtorek 08:00–18:00
 • środa 08:00–18:00
 • czwartek 08:00–18:00
 • piątek 08:00–18:00
 • sobota 10:00-14:00
 • niedziela zamknięte
Gabinet 3D